Bezdrátový Wifi Termostat WBW2black

2 298 Kč
Skladem Ihned k expedici
Nejnovejší verze 2023 ?
Můžeme doručit do:
2.6.2023

Bezdrátový Wifi Termostat WBW2black je určen k ovládání všech typů plynových kotlů, elektrických kotlů, kotlů na tuhá paliva, elektrického vytápění se zátěží až do 10A, vodního elektrického podlahového vytápění a tepelných čerpadel. Pomocí chytrého telefonu nebo tabletu můžete termostat ovládat z jakéhokoliv místa na světě. Není nutné kabelové propojení termostatu a kotle. Kotel je připojen a ovládán pomocí přijímače, který je pak bezdrátově spojen s termostatem. Napájení termostatu je přes micro USB, nebo přes 2xAA články. Aplikace Smart-Life a ovládání termostatu je v češtině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chytrý bezdrátový pokojový termostat je určen ke k řízení teploty ve Vašem domě - je určen pro všechny druhy plynových kotlů, všechny druhy elektrických kotlů, všechny druhy elektrického podlahového vytápění do 10A a vodního podlahového vytápění. Dále lze bez problémů použít pro ovládání tepelných čerpadel.

S pomocí Vašeho chytrého telefonu nebo tabletu pak můžete ovládat teplotu z jakéhokoliv místa na světě a to díky chytré aplikaci Smart Life nebo Tuya.

 Aplikace je určena pro iOS nebo Android zařízení. Díky chytré aplikaci Smart-Life si můžete nastavit zapnutí topení podle polohy Vašeho mobilního telefonu, lze tak zapnout topení, jakmile se přiblížíte domů.

Termostat jednoduše připojíte k Vašemu routeru s protokolem WiFi 802.11 b/g/n. Se spínacím relé, které ovládá kotel, komunikuje termostat bezdrátově. Mezi termostatem a kotlem tedy není potřeba kabelové spojení.

Wifi modul je umístěn v jednotce u kotle a je připojen na napájení 230V. Termostat pak komunikuje s modulem u kotle v úsporném režimu na alkalické články AA, nebo je napájen přes micro USB podle Vašeho výběru. 

Termostat je intuitivně a snadno programovatelný, je možné nastavit týdenní rozvrh, můžete nastavit manuální regulaci, termostat je kompatibilní s Amazon Alexa a Google Assistant

Ukázka obrazovek na telefonu:

WBW2black_obrazovky_1

 

 

WiFi bezdrátový pokojový termostat slouží k regulaci pokojové teploty na základě nastaveného programu nebo nastaveného topného režimu. Zvyšuje tak teplotní komfort místnosti a snižuje náklady na vytápění objektu.

 • Bezdrátová komunikace

Na rozdíl od běžných domácích termostatů, má termostat ovládací jednotku (vysílač) a spínací jednotku (přijímač). Spínací jednotka slouží k připojení a spínání plynových a elektrických kotlů a přenosná ovládací jednotka slouží k obsluze a nastavování teplot. Jednotky mezi sebou komunikují pomocí rádiového signálu (868Mhz). Výhodou systému je, že odpadá nutnost drátového spojení mezi termostatem a kotlem.

 • WiFi připojení

Termostat jednoduše připojíte k Vašemu routeru a internetu přes Wi-Fi 802.11 b/g/n v pásmu 2.4 GHz. Díky tomu pak můžete ovládat termostat odkudkoliv, tedy i mimo Váš domov. K připojení termostatu do Wifi sítě není třeba zásahu do síťových prvků. Termostat využívá dnes již běžné technologie vzdáleného serveru, přes který dokáže komunikovat s telefonem i mimo vaší Wifi síť.

Díky chytré mobilní aplikaci pro iOS a Android zařízení můžete u WiFi termostatu nastavit teplotu i když jste na druhém konci světaTermostat můžete snadno nastavit i ručně, bez aplikace. Nastavení je intuitivní z displeje termostatu.

Chytrá mobilní aplikace "TUYA SMART" nebo "SMART LIVE-SMART LIVING" umožňuje ovládání a kontrolu nad Vaší domácností odkudkoliv na světě pouze za pomoci internetu a Vašeho mobilního telefonu. Nepotřebujete žádné další zařízení, ani pevnou IP adresu Vašeho připojení.

 

 Bezdrátový pokojový termostat je vybaven programem pro řízení teploty v místnosti s možností nastavení pro čtyři různé teplotní úseky na pracovní dny a zvlášť na sobotu a neděli. Není tak problém nastavit, aby se vybraná místnost u vás doma vytápěla v určitou hodinu na požadovanou teplotu.   Termostat může být přepnut do manuálního režimu, ve kterém lze nastavit dočasnou teplotu mimo program.

Termostat je určen pro ovládání plynových a elektrických kotlů, výstup termostatu je beznapěťový. 

 • Montáž 

- Je možná instalace na zeď (ideálně na stranu protilehlou od topného tělesa)

- nebo lze termostat postavit (stojánek je součástí balení)

 

FUNKCE A VLASTNOSTI

 • Bezdrátový pokojový termostat pro ovládání všech plynových a elektrických kotlů, kotlů na tuhá paliva, elektrického vytápění, elektrického podlahového vytápění, vodního podlahového vytápění a vytápění tepelným čepadlem
 • Kromě dotykového ovládání umožňuje také ovládání přes mobilní telefon odkudkoliv na světě
 • Přehledné zobrazení pracovního módu, aktuální teploty i nastavení
 • Nastavení teplot v rozmezí 5º C - 35º C
 • Rozlišitelnost měřené teploty 0,1°C, nastavení teploty s krokem 0,5°C
 • Přesnost 0,5 ºC udržuje teplotu v komfortním rozmezí (při nastavení hystereze na 0°C)
 • Nastavitelná hystereze od 0°C do 2,5°C
 • Umožňuje nastavení týdenního topného rozvrhu - programování pro každý den zvlášť od pondělí do neděle, (maximalizuje pohodlí a úsporu energií)
 • Pro každý den umožňuje nastavení 4 cyklů, 4 změny teploty
 • Manuální režim pro rychlou změnu teploty
 • Ovládání z jakéhokoliv místa, kde je dostupný internet
 • Založeno na technologii Wi-Fi 2,4 GHz
 • Pro funkčnost termostatu není zapotřebí zakoupit další bránu/řídící jednotku
 • Podpora hlasového ovládání přes služby Amazon Alexa a Google Home
 • Podporuje otevřenou platformu aplikace IFTTT
 • Bezplatná mobilní aplikace pro zařízení s iOS a Android (Aplikace SMART LIVE-SMART LIVING v českém jazyce)
 • Budete mít možnost aplikaci spárovat s více zařízeními a umožnit tak ovládání termostatu i dalším členům rodiny
 • Jednoduchá instalace a nasazení
 • Spojení mezi kotlem a termostatem je bezdrátové, termostat je plně autonomní i bez Wifi, bude tedy regulovat Vaše vytápění i při výpadku internetu
 • Napájení přijímače u kotle 230V
 • Napájení termostatu (displeje) - baterie nebo micro USB (při připojení micro USB je napájení baterií softwarově odpojeno)
 • Výrazný a designový displej - při napájení na micro USB je v klidovém režimu nastavitelné podsvícení od 0% do 100%, při režimu na baterie je v klidovém režimu displej vypnut

 

 

  

OBSAH BALENÍ:

 1. Termostat (vysílač)                                                        1 ks
 2. Spínací jednotka (přijímač s wifi modulem)                  1 ks
 3. Montážní držák pro instalaci na zeď                             1 ks
 4. Montážní stojánek pro volné položení termostatu        1 ks
 5. Adaptér na 230V a kabel na micro USB                       1 ks
 6. Uživatelský manuál CZ

 

 

APLIKACE "SMART LIFE- SMART LIVING" KE STAŽENÍ:

Odkaz pro Android:  Smart Life - Smart Living

Odkaz pro iOS:  Smart Life - Smart Living

6f06ce164d4a395d2c417b501b636014

 

 

Ano, rozhodně bude, nezáleží na značce ani stáří, ani tom jestli jde o kotel elektrický, plynový, na tuhá paliva nebo tepelné čerpadlo, termostat bude fungovat vždy, stačí jej správně zapojit na kontakty prostorového termostatu. Termostat má beznapěťový výstup, který je univerzální pro všechna vyjmenovaná zařízení.

Wifi připojení není nutné, termostat funguje jako plnohodnotný bezdrátový termostat, i když není k wifi připojen, popřípadě i při výpadku wifi sítě. K Wifi síti se připojuje jednotka u kotle - receiver (krabička s diodami). Je to z toho důvodu, že právě tato jednotka je napájena 230V. Jednotku displeje lze napájet bateriemi a s jednotkou u kotle komunikuje v úsporném režimu po vlastní frekvenci 868 MHz. Na této frekvenci je zajištěn také značný dosah mezi displejem a jednotkou kotle. Na mobilním telefonu uvidíte pak stav receiveru u kotle (zda je kotel zapnut nebo vypnut) a zároveň uvidíte teplotu v místnosti, kterou změří čidlo v jednotce displeje, a samozřejmě týdenní program a veškerá další nastavení.

Dosah mezi jednotkami je až 120 m ve volném prostoru. V praxi je dosah velmi dobrý, není problém v komunikaci ani ve větším rodinném domě. Na termostatu je i ikonka síly signálu mezi jednotkami.

U termostatu WBW2black lze připijit napájení i s vloženými bateriemi, při připojení microUSB napájení se napájení z AA článků softwarově odpojí.

Zapojení by měl provést elektrikář, nicméně připojení ke kotli je jednoduché. Na svorky L a N se připojí napájení 230V například z nejbližší zásuvky. Ke kotli se pak připojí svorky NO a COM na svorky prostorového termostatu (typicky) on/off. Pokud máte kotel nový a ještě k němu nebyl termostat připojen, na těchto svorkách bude propojení (bypass), toto propojení elektrikář odstraní a připojí místo něj termostat.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Wifi Termostaty Tuya
Záruka: 2 roky

Instalace termostatu WBW2black

Sdílení zařízení Tuya

5
10x
4
5x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MS Avatar autora | 23.11.2022
Jsem spokojen, velmi vstřícné jednání .
5
M Avatar autora | 18.10.2022
Pokojový termostat funguje přesně tak, jak by jsem od něj očekával.
5
Avatar autora | 9.8.2022
+ Jednoduchost, ovladatelnost a perfektní funkčnost

5
Avatar autora | 5.4.2022
+ Vzdálená správa
+ Jednoduché nastavení
- Bohužel aplikace neumí zobrazit historii teploty a spínání v grafu, což by se hodilo.
- Po spárování s aplikací Smart Things, sice historie vidět je, ale se spoustou mezer, což je možná dáno přesností na 0,5 stupně. Každopádně s aplikací Smart Things se nastavení nechová zrovna 100%. Např nastavená teplota se neaktualizuje a i do toho grafu mi přijde že se vynáší občas něco jiného. Takže jen kvůli vývoji teploty asi přidám ještě jedno zigbee čidlo, což je škoda, když by to ten termostat mohl umět.

5
Avatar autora | 22.3.2022
Jednoduchá instalace, běží na 1.pokus. Regulace teploty a spínání zařízení přes mobilní telefon funguje skvěle .
5
Avatar autora | 18.1.2022
Termostat nemá chybu,budu objednávat ještě jeden,snadné parování a jednoduché ovládání...
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora Výdrž baterií 15.2.2023 16:40
Dobrý den, v případě, že je termostat napájen baterií, jak často je potřeba tuto měnit? Děkuji.
Odpovědět
W Avatar autora Výdrž baterií 15.2.2023 18:10
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Výdrž baterií záleží na několika faktorech, na rychlosti a četnosti změny teploty a na vzdálenosti displeje a receiveru. Obecně se dá říci, že výdrž bateríií je přibližně 5 měsíců. Zároveň lze využít napájení na microUSB, po přípojení na napájení si zařízení samo odpojí napájení z baterií (baterie v tomto termostatu tak mohou zůstat i při aktivním napájení přes microUSB)
M Avatar autora Změna režimu 16.1.2023 10:47
Dobrý den, chci se zeptat na změnu režimu. V případě, že si pro zatápění zvolím "ruční" režim, je možné nějak automaticky změnit tento režim na automatiku? Pokud mám nastaveny tři cykly topení(22-08,08-14,14-22), tak aby třeba pro další cyklus již jel automat a ne "ruční" režim? Příklad: Zatopím v 10h nastavím si ruční režim na 24°. A poté bych chtěl aby v 14h to přešlo na automatiku tam je třeba 22° a dál už jel automat. Je tam někde tato možnost?
Odpovědět
W Avatar autora Změna režimu 16.1.2023 11:38
Dobrý den, děkuji za Vaši zprávu, ano toto lze udělat - nejsnazší je ponechat režim program. Při ruční změně teploty pak program přejde do takzvaného dočasně ručního režimu, a poběží na Vámi nastavené teplotě. Následně se termostat při další programové periodě přepne sám přepne na program a pokračuje v programu. Přejeme Vám hezký den.
B Avatar autora Spínání více jednotek 29.12.2022 15:31
Dobrý den, je možné jedním termostatem spínat více jednotek (přijímačů)? Např. infrapanely. Děkuji.
Odpovědět
W Avatar autora Spínání více jednotek 29.12.2022 17:42
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, jeden displej je spárován vzdy s jedním přijímačem. Jeden přijímač má jeden výstup pro ovládání například kotle nebo tepelného čerpadla a lze jej případně zatížit až 10 A odporové zátěže pro přímé spínání například Vámi zmiňovaných infrapanelů, samozřejmě můžete spínat více infrapanelů (pak lze doporučit s ohledem na maximální proud stykač). Vás dotaz nicméně dosti možná míří tam, že potřebujete infrapanely spínat bezdrátově (že nelze přivést dráty ze všech infrapanelů do stejného místa). Pak můžeme doporučit pro bezdrátové spínání například naši Wifi zásuvku nebo zařízení Tuya Mini pro každý další infrapanel https://www.wifitermostaty.cz/wifi-vypinace-tuya/wifi-tuya-mini1/ K zařízením Tuya Mini v aplikaci Smart Life snadno uděláte chytrou scénu - zapni, když termostat topí. A vypni, když termostat netopí. Hezký den. Wifitermostaty.cz
R Avatar autora Zobrazení času na displeji 26.12.2022 23:14
Dobrý den, je časový údaj, zobrazovaný na displeji termostatu, 12 či 24 hodinový? Moc děkuji
Odpovědět
W Avatar autora Zobrazení času na displeji 27.12.2022 10:28
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Zobrazení na displeji je ve 24 hodinovém formátu. Hezký den. Wifitermostaty.cz
D Avatar autora Nastavení teploty 7.12.2022 12:20
Dobrý den, je možnost nějak nastavit, aby termostat nepřetápěl o 0,5°C víc než je nastaveno? Nastavim 22°C - sepne při 21,5°C a přetopí až na 22,5°C. Děkuji
Odpovědět
W Avatar autora Nastavení teploty 13.12.2022 13:23
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz, stačí snížit hysterezi v pokročilém nastavení termostatu a termostatu bude regulovat v 0,5 stupňovém pásmu.
MM Avatar autora 1.12.2022 14:58
dobrý den, můžu se zeptat rozdíl v termostatech, co se funkcí týče, falme wifi FT - 4 a WBW2black? Je možno oběma termostaty i ovládat případně termohlavice k tomu určené? Např. Termostat bude v obývacím pokoji a já bych kromě kotle ovládal i termostatické hlavice v ložnici a v dalším pokoji, kde chci mít přes noc 17 tst.,, ale nad ránrm kolem 20 st. apod. Děkuji za zodpovězení. Martin
Odpovědět
W Avatar autora WBW2black Flame Wifi FT-4 1.12.2022 15:17
Dobrý den, oba to jsou wifi termostaty pro plynové kotle, elektrické kotle a tepelná čerpadla. Flame Wifi FT-4 je drátový termostat, instaluje se do podomítkové krabice, tak jako vypínač nebo zásuvka, ke kotli se připojuje 2 vodiči a další 2 vodiče má na napájení, 230V (obvykle se přivedou třeba z nejbližšího zásuvkobého okruhu). Naproti tomu WBW2black je bezdrátový wifi termostat - jedna jednotka je u kotle a druhá je na baterie nebo microUSB napájení (podle Vaší volby) - nepotřebujete tedy kabelové spojení mezi kotlem a místností ve které regulujete teplotu. K dotazu k hlavicím - každá hlavice je samostatným termostatem a ovládáte ji přímo z aplikace (ne přes termostat). Pokud byste chtěl hlavicemi i spínat kotel nebo tepelné čerpadlo, je k hlavicím designo spínač kotle.
JT Avatar autora použití s tepelným čerpadlem (podlahové vytápění 29.11.2022 10:12
Dobrý den, máme tepelné čerpadlo PZP HP(09.2011) s podlahovým vytápěním ovládané termostatem na baterie, napojeným pevně několika vodiči do čerpadle. Dráty jsou vedeny zdí a termostat je pevně připojen v obývacím pokoji. Protože při přitápění krbem naměří termostat tak vysokou teplotu, že čerpadlo přestane pracovat, nemůžeme přitápět (v čerpadle a podlaze přitom prochladne medium-voda). Potřebuji vědět jestli by bylo možné místo stávajícího termostatu připojit WBW2 - ale POZOR, v návodu jčerpadla je řečeno, že použitý termostat musí být na baterie, ne na napětí 230V! a váš přijímač, napojený na čerpadlo je k napětí 230 připojen Nemám vlastně zájem o Wifi obsluhu, je možná i manuelní?
Odpovědět
A Avatar autora použití s tepelným čerpadlem (podlahové vytápění 29.11.2022 10:26
Dobrý den, děkujeme za dotaztermostat WBW2black můžete použít i v manuálním režimu, bez wifi, není v tom problém. Váš dotaz směřuje k tomu, zda má termostat beznapěťový výstup (tak jako termostaty na baterie, mimo jiné). Ano i tento termostat má ovládací beznapěťový výstup, můžete jej bez obtíží použít i pro tepelná čerpadla.
T Avatar autora zapojení přijímače u kotle 8.11.2022 09:40
Dobrý den, úplně laický dotaz (doma máme pevný termostat u kotle) - přijímač k tomu WIFI termostatu zapojím místo toho pevného termostatu u kotle, nebo zůstanou zapojené oba paralelně? Děkuji, TH
Odpovědět
W Avatar autora zapojení přijímače u kotle 8.11.2022 09:45
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Typicky odpojíte původní termostat (pokud je to termostat on - off, například s kolečkem, či jiným beznapěťovým výstupem, takto to většínou je) a na jeho vodiče připojíte receiver u kotle. Pokud z nějakého důvodu chcete připojit více termostatů paralelně, taktéž by v tom neměl být zádný problém.
M Avatar autora Termostat bez jednotky 29.10.2022 22:45
Dobrý den. Pokud koupím tento set, tedy termostat s jednotkou ke kotli, je možné případně dokoupit jen další termostat (display), který by se připojil k první jednotce? Děkuji.
Odpovědět
W Avatar autora Termostat bez jednotky 30.10.2022 09:29
Dobrý den, moc děkuji za Váš dotaz. Požadavek na regulaci kotle nebo tepelného čerpadla více než jedním displejem není častý, na druhou stranu není ani raritní. Pokud potřebujete spínat kotel nebo tepelné čerpadlo více displeji je to možné, Stačí zakoupit více termostatů a připojit je na ovládací kontakty kotle (nebo tepelného čerpadla) paralelně. V té chvíli Vám bude systém topit v případě, kdy kterýkoliv displej bude požadovat vytápění. Naopak bude vypnut ve chvíli, kdy obě jednotky displeje nebudou mít požadavek na vytápění.
A Avatar autora Propojení s termohlavicemi 16.10.2022 16:05
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda je možné tento termostat použít společně s termohlavicemi. Tedy každá termohlavicemi by měla nastavenou vlastní teplotu a v případě poklesu na kterékoliv z nich by tento termostat zapnul kotel. Případně zda byste mi doporučili nějaky termostat, který by toto propojení zvládnu (třeba i pomocí zigbee brány). Dekuji
Odpovědět
W Avatar autora WBW2black versus spínač kotle pro termostatické hlavice 18.10.2022 18:27
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Tento termostat spíná (spínací jednotka) podle pokynů displeje, jakožto termostatu. Tento termostat je tedy ve stejné aplikaci, nicméně nijak nekomunikuje s hlavicemi. Můžete například spínat hlavicemi radiátory a termostatem WBW2black podlahové topení. V případě, že chcete spínat kotel nebo tepelné čerpadlo na základě požadavků hlavic designo, pak doporučujeme tento prvek, který je na to přímo určen: https://www.wifitermostaty.cz/wifi-termostaty/spinani-kotle-pro-termostaticke-hlavice-designo/
T Avatar autora Připojení 10.10.2022 13:13
Dobrý den, jde tento termostat (přijímač) připojit ke kotli baxi duo-tec 24kw a je vhodný pokud kotel také ohřívá teplou užitkovou vodu? Děkuji
Odpovědět
W Avatar autora Připojení ke kotli Baxi Duo-TEC 10.10.2022 14:03
Dobrý den, ano, tento termostat je vhodný pro připojení všech plynových kotlů, elektrických kotlů i tepelných čerpadel. Pokud kotlem ohříváte teplou vodu, je taktéž vhodný. V případě, že termostat vypne topení, tak vypíná pouze okruh topení. Ohřev teplé užitkové vody zůstává zapnut. Děkuji a přeji hezký den. Wifitermostaty.cz
S Avatar autora Vzdálenost jednotky u kotle a displeje termostatu 9.10.2022 19:29
Dobry den, zajimala by me mozna vzdalenost spinace u kotle a termostatu. Dale jestli je moznost zjisteni v aplikaci, zda se napriklad termostat vlivem spatneho dosahu signalu neodpojil od spinace, pripadne zaslani emailu ci sms ze je nejaky problem a zarizeni spolu nekomunikuji, napriklad vybitou baterii v termostatu ci odpojenim vlivem velke vzdalenosti mezi nima. Dekuji za info. S
Odpovědět
W Avatar autora Vzdálenost jednotky u kotle a displeje termostatu 9.10.2022 21:32
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Vzdálenost mezi jednotkami je až 120m v otevřeném prostoru. V interiérech, na základě zkušeností naší a našich zákazníků, je dosah velmi dobrý, termostat obsáhne i větší rodinný dům. V případě, že je termostat offline déle než 30 minut, můžete si zvolit možnost notifikace do aplikace. Síla signálu mezi jednotkami na frekvenci 868 MHz je zároveň zobrazována na displeji termostatu.
J Avatar autora Externi snimac teploty 6.10.2022 16:01
Dobry den, je k zarizeni mozne pripojit externi bezdratovy snimac teploty? Pripadne prosim i o doporuceni konkretniho typu. Dekuji JP
Odpovědět
W Avatar autora Externi snimac teploty 8.10.2022 21:32
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. V termostatu (jednotce displeje) je umístěno jedno čidlo teploty, které s jednotkou u kotle komunikuje bezdrátově po frekvenci 868Mhz. Pokud chcete další čidlo pro informativní snímání teploty, můžete si vybrat jakýkoliv senzor teploty z kategorie senzory Tuya na našem eshopu. Všechny senzory jsou do stejné aplikace, jako tento termostat. Pokud chcete další čidlo využít pro regulaci vytápění, pak doporučuji použít dva termostaty, není problém připojit ke kotli paralelně více termostatů.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz