Spínání kotle nebo tepelného čerpadla pro termostatické hlavice Designo

1 499 Kč 1 239 Kč bez DPH
Skladem Ihned k expedici
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Spínací jednotka pro plynový kotel, elektrický kotel a tepelné čerpadlo - pro termostatické hlavice Designo.

Jednotka pro vypínání a zapínání kotle pro termostatické hlavice Designo. Radiátorové Wifi termostatické hlavice Designo můžete ovládat vzdáleně, odkudkoliv na světě, z Vašeho mobilního telefonu.

Spínací jednotka vypíná a zapíná kotel podle stavu připojených termostatických hlavic. 

Radiátorové hlavice komunikují přes protokol Zigbee 3.0 přes Zigbee bránu. Spínací jednotka pro kotel se připojuje taktéž přes Zigbee bránu.

Wifi termostatické hlavice fungují bez nutnosti této spínací jednotky. Tato spínací jednotka umožňuje navíc vypnout kotel v případě, že jsou všechny připojené hlavice uzavřeny a netopí.

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spínací jednotka hlídá přes cloud stav hlavic, pokud jsou všechny uzavřeny nechává jednotka kotel vypnutý. Pokud je alespoň jedna (nebo více) z připojených termostatických hlavic v neuzavřené poloze (pootevřená na 5 % a více), pak spínací jednotka spustí kotel.

Spínací jednotka komunikuje přes Zigbee bránu bezdrátově, je umístěna zpravidla přímo u kotle. S kotlem je pak propojena ovládací dvoulinkou.

Můžete si vybrat, které hlavice budou komunikovat a mít oprávnění ovládat kotel. Ovládat kotel může až 8 hlavic ve Vaší síti - výběr lze jednoduše provést v aplikaci Smart Life. Pokud máte více hlavic než 8 nevadí - můžete buď vybrat 8 hlavic, které budou kotel či tepelné čerpadlo spínat, nebo použít více spínacích jednotek.

Napájení jednotky 230V/50 Hz

Zatížitelnost kontaktu: 230V/3A

Tento produkt obsahuje pouze spínací jednotku pro kotel, pokud chcete objednat radiátorovou hlavici, klikněte zde.

Tento produkt funguje pouze s hlavicemi Designo zakoupenými u nás po datu 1.9.2021. Nebude funkční s žádnými jinými hlavicemi, ani s identicky vypadajícími hlavicemi zakoupenými jinde, dále nefunguje s hlavicemi DesignoSplit.

Schéma zapojení spínací jednotky kotle je uvedeno níže. Dvěma vodiči se spínací jednotka připojí ke kotli nebo tepelnému čerpadlu na svorky prostorového termostatu. Dále se ke spínací jednotce připojí napájení 230V přímo na svorkovnici.

K funkci spínací jednotky je potřeba funkční internetové připojení na Vašem routeru, ke kterému je připojena spínací jednotka přes Zigbee bránu. 

Spínací jednotka může být připojena ke stejné zigbee bráně jako hlavice, nebo k jiné zigbee bráně. Obě varianty jsou možné. Je možné použít i různé wifi routery pro různé zigbee brány. Spínací jednotka má univerzální rozhraní beznapěťového spínaní a funguje se všemi kotli a teplenými čerpadly.

 

 

 

 WBW_připojení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
6x
4
5x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
P Avatar autora Proč musím na hlavicích nastavit IP, aby jednotka komunikovala správně? 4.10.2022 11:15
Proč musím na hlavicích nastavit IP, aby jednotka komunikovala správně?
Odpovědět
W Avatar autora Proč musím na hlavicích nastavit IP, aby jednotka komunikovala správně? 4.10.2022 11:21
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Spínací jednotka spíná podle stavu hlavic. Když jsou všechny uzavřeny, spínací jednotka vypíná topení (kotel, tepelné čerpadlo apod). Když je kterákoliv hlavice pootevřena (stav na hlavici se zobrazuje jiný než 00), tak spínací jednotka sepne. Aby spínala správně, je potřeba na každé hlavici nastavit rozdílné IP. Je to jedno z prvních nastavení po vložení baterií do hlavice, tlačítky plus a minus můžete hotnotu změnit. Pokud máte 8 hlavic, tak nastavíte na první 1 na druhé 2 atd. Pak bude jednotka kotle komunikovat a řídit kotel správně.
R Avatar autora Spínaní hlavic 17.2.2023 10:34
Když budu mít na spínání kotle nastaveny 3 hlavice z 5 tak zbylé dvě budou fungovat autonomně? A co když budou ovládací hlavice ve dvou místnostech na jeden kotel a v jedné místnosti řeknou zapni v druhé místnosti, když bude vytopená tak nebudou topit? Děkuji.
Odpovědět
W Avatar autora Spínaní hlavic 17.2.2023 11:07
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Když hlavice v jedné části budou dávat povel vypni a v druhé zapni, tak kotel zapnou. (kotel bude zapnut pokud alespon jedna z řídicích hlavic bude pootevřena - v jiném stavu než 00 uzavřeno). Kotel tedy bude topit, a radiátory budou topit jen na těch hlavicích, které budou potevřeny. U zavřených hlavic radiátory topit nebudou. Hezký den. Vaše WifiTermostaty.
Hodnocení obchodu na Zboží.cz